Czemu dobrze jest spędzić czas świąteczny w górach? Jak wyglądają plusy tej decyzji? Czy warto wybrać się do Zakopanego?

Święta zbliżają się wielkimi krokami oraz jak co roku wiele osób planuje jak je spędzi. A może w tym roku wyjechać z najbliższymi osobami w góry na święta, miast spędzać święta w domu? Jakie są zalety takiej decyzji?

Boże Narodzenie w górach to duża szansa na to, że będziemy mieć białe święta. Jest bowiem tak, że w większych miastach, na nizinach już niemal normą jest, iż święta są po prostu szare i mokre. Dość trudno trafić tak, by akurat na święta w górach przytrafił się śnieg. To zdarza się bardzo rzadko. Dlatego sporo osób tęskni za śniegiem, który tym bardziej w tak szczególnym czasie robi niesamowite wrażenie. Będąc w górach, już wyżej niż zwykle, jest spora szansa, że będzie padał śnieg. Im wyżej leżąca miejscowość, tym pewność jest większa.

Okres świąt w Zakopanem to może być całkiem fajna rzecz. Turystów z pewnością będzie sporo, natomiast właśnie przez to nie będzie problemu ze znalezieniem otwartej restauracji w tym okresie. Sporo jest ośrodków, jakie działają jedynie w sezonie, tym bardziej nad Bałtykiem. Z kolei w górach, a już na pewno w Zakopanem, jakie jest określane zimową stolicą naszego kraju, można spodziewać się, że sporo miejsc będzie otwartych. Małe miejscowości mogą być trochę wyludnione, z kolei w Zakopanem na pewno będzie kolorowo, gwarno oraz będzie świąteczny klimat więcej na swieta-w-gorach.pl.

Będąc w górach można skusić się na uprawianie sportów zimowych. W tym okresie, jeśli tylko pogoda na to pozwala, dostępne są wyciągi dla narciarzy. Można również spróbować własnych sił na biegówkach. Bez wątpienia nie będziemy się nudzić. Jest jeszcze jeden ważny plus, szczególnie dla kobiet, a konkretnie nie trzeba robić żadnych świątecznych posiłków i stać godzinami w kuchni. Często zdarza się, iż to właśnie mamie czy babci ta rola przypada. W konsekwencji po świętach czuje się zmęczenie tymi takimi przygotowaniami. Z wyjazdu wracamy wypoczęci i zadowoleni. To na pewno ogromny plus takiej decyzji. Jeśli nie do końca czujemy się przekonani, to warto poczekać do świąt, spędzić je w domu, a jest więcej aniżeli pewne, iż zaraz po nich zdecydujemy już na pewno, że w kolejne święta wszyscy jadą w góry. Nic tak nie potrafi zmobilizować jak wypompowanie po intensywnym okresie przygotowań.

Święta w góralskiej atmosferze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.