Pokój dla małej dziewczynki

Kiedy przyszli rodzice wiedzą już, że oczekują dziewczynki, ojcowie nie posiadają się ze szczęścia. Od zawsze marzyli o małej księżniczce, którą zamierzają rozpieszczać do granic wytrzymałości i dla której staną się jedynym autorytetem.
Na pewno jeszcze w czasie ostatnich miesięcy mieliśmy gotowe plany co do pokoju dla córki. Gdy jesteśmy już pewni płci naszego dziecka i wiemy, że będziemy mieć córeczkę, możemy w końcu przystąpić do niezbędnych prac. W wielu gazetach wnętrzarskich odnajdziemy przykładowe pokoiki dla dzieci, a pośród nich także dla małych księżniczek. Pomysłów na jego aranżację jest naprawdę mnóstwo. Niegdyś królowało przeświadczenie, że jeśli to dziewczynka, to pokój koniecznie musi być pomalowany na różowo. Jest kolor który kojarzymy z małymi kobietkami ze względu na lalkę Barbie. Ale przecież jest tyle innych pięknych kolorów! Na szczęście, bardzo często odchodzi się od tej zasady i pokoje dla naszych córek mienią się wszelkimi barwami tęczy. Na pewno nie należy wybierać ponurych odcieni. Znowu wraca do użytku szlachetna biel. Jest to doskonałe wyjście, gdyż wówczas jesteśmy w stanie szaleć z elementami dekoracji.

Jeśli chodzi o meble, to najkorzystniej wyglądają oczywiście drewniane, ale nie oznacza to, że inny materiał jest zabroniony. Ważne jest to, aby mebelki posiadały potrzebne atesty. Kluczowym elementem jest, oczywiście, łóżeczko. W początkowych miesiącach swego życia, to właśnie tu nasza gwiazdka będzie spędzała mnóstwo czasu. Musi więc mieć wygodny materac. Popatrzmy również na to, z jakiego materiału jest uszyta poduszka. Nie możemy pozwolić, aby podrażniła delikatną skórę dzieciątka albo spowodowała alergię.

Kiedy nasza córa podrośnie, można wzbogacić pokoik o kolejne elementy. Każda mała dama na pewno ucieszy się z toaletki tanie, przed którą będzie spędzała całe dnie, przygotowując się na królewski bal. Możemy także nabyć małe kuchenki, czy też mini- kasę sklepową- jest to uzależnione od upodobań naszej księżniczki. Takie zabawki są doskonałe dla rozwoju naszego dziecka. Polecamy też stoły ekskluzywne

Pokój dla małej dziewczynki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *